Як правильно чистити зуби

По-перше потрібно визначитися в тому чи потрібно чистити зуби взагалі. Хто і коли зробив цю дію нормою ніхто не знає і навіть не замислюється над цим, хоча першу зубну щітку винайшли звичайно ж китайці 26 червня 1498 року, хоча перші згадки про неї відносяться до 1400 р. У будь-якому випадку очевидців цієї події вже давно немає серед нас, тому при бажанні дату винаходу зубної щітки можна поставити під сумнів як і сам процес чищення зубів як необхідність. Справа в тому, що в порожнині рота у кожного з нас є певна мікрофлора і співвідношення кислотно-лужного балансу. Ці дві характеристики дуже важливі і на жаль не є постійними величинами. Перша характеристика цікава людині в контексті здоров’я ясен, а друга – здоров’я зубів. Також цікаво знати про те, що кожна здорова зуб “оповитий” спеціальною оболонкою, яка є свого роду “сорочкою в якій він народився”, вона запобігає тканини зуба від проникнення хвороботворних мікроорганізмів і розвитку карієсу як слідства.

Так ось, якщо міркувати суто “в інтересах організму”, то будь-які втручання в тканини зуба, нехай навіть за допомогою фірмової зубної щітки і розрекламованої зубної пасти йдуть в розріз з природою людини спочатку. Вода камінь точить – щоденна, а особливо старанна “полірування” передньої поверхні зубів не може не привести до травми твердих тканин зуба і однозначно призводить до неї. Зміна РН порожнини рота, який так наполегливо рекомендують відновлювати після їжі по всіх каналах телебачення теж відбувається, як і втручання в баланс флори порожнини рота і так далі і тому подобное.Но … це теорія питання про яку можна говорити довго, а є і реалії нашого часу – відсутність належної особистої гігієни, розуміння що таке раціональне харчування, відсутність бажаного якості продуктів харчування, індустріалізація і комп’ютеризація притаманна 21-го століття, гіподинамія і ще маса всього, що веде від розуміння поняття “ідеальне” здоров’я. Тому, природно, з таким успіхом, з яким ми профілактично п’ємо вітаміни, хоча цілком могли б приймати їх з їжею, періодично п’ємо жовчогінні препарати, тому що неправильно приймаємо їжу і не регулярно, п’ємо ферменти перед вживанням жирної їжі, хоча організм людини не розрахований на таку кількість жиру, білка, вуглеводів і алкоголю, яке екзогенно в нього надходить, ось саме з таким же успіхом ми повинні чистити зуби регулярно кожен день. Питання про кратності є спірним – одні вважають що чистити зуби необхідно два рази в день, інші вважають – після кожного прийому їжі і т.д., я вважаю, що дуже багато важить чистка зубів на ніч, ретельна, з використанням зубних ниток і зубних еліксирів – це та чистка, яка реально приносить користь зубів і ясен, звичайно ж круговими або вертикальними рухами, ніяких горизонтальних – можна пошкодити емаль і контур пришеечной ясна, звичайно ж щіткою середнього ступеня жорсткості при здорових яснах і відносно м’якою щіткою в разі захворювань ясен, це всі очевидні речі, про які знають усі. Ранкова чистка зубів як правило приносить освіжаючий ефект і тільки, бо якщо у Вас немає звички приймати їжу по ночах що Ви збираєтеся чистити? Інша справа, що психологічно ранкова чистка зубів занадто міцно зміцнилася в нашому житті, щоб її якимсь чином з неї витиснути, тому залишимо цю затію, в кінці кінців маслом каші не зіпсуєш.

Подібні поради

Шановні друзі!
Шановні друзі! В зв‘язку з тимчасовими труднощами з електропостачанням відмічено погіршення мобільного зв‘язку. При відсутності світла клініка працює на генераторі, але в цей період мобільний зв‘язок дає збій, який проходить після відновлення подачі електроенергіі в мережу. Розраховуємо на Ваше розуміння.