Харчування і здоров’я зубів

Гастрономічні пристрасті червоною лінією проходять через всю нашу життя. Ми отримуємо масу приємних відчуттів кожен день, вживаючи найрізноманітнішу їжу. Думки про їжу супроводжують нас не рідше, ніж думки про роботу, гроші, сім’ї та відпочинку. Нам доводиться підлаштовуватися на догоду своїм життєво важливим потребам все життя, але дуже рідко ми замислюємося про зв’язок прийнятої їжі, наприклад з зубами, в гонитві за смаковими відчуттями багато з нас забувають про необхідну користь продуктів харчування і можливі наслідки неповноцінного, але смачного раціону. < br />

Зміни в порожнині рота виникають відразу ж після потрапляння першої порції їжі. Змінюється склад слини, мікроорганізми порожнини рота моментально починають нейтралізувати цукру і вуглеводи, ті елементи, які безпосередньо впливають на утворення каменів і є пусковим механізмом появи карієсу. Відповідно чим більше в організм надходить цукрів тим більше ризик виникнення захворювань органів порожнини рота.

Що ж корисно для зубів? Звичайно ж їжа збагачена кальцієм, фосфором і іншими мікроелементами, що впливають на природну ремінералізацію тканин зуба, іншими словами на природне поповнення їх неорганічної матриці (тверді сири, молочні продукти, всі сорти горіхів, м’ясо в чистому вигляді …) Дуже корисна тверда їжа, завдяки якій інтенсивнішою стає самоочіщаемость твердих тканин, а також вона є додатковою фізнагрузкі, тренирующей тканини, здатні фіксувати зуб в кістки. Корисні продукти, що містять багато рідини – наприклад овочі і фрукти, завдяки цим особливостям посилюється виділення слини, яка змиває з емалі зуба такі шкідливі вуглеводи і цукру. Безпосередній вплив на емаль надають мінеральні газовані води, часте вживання яких призводить до дефектів твердих тканин зубів. Солодкі води, в зв’язку з високим вмістом цукру підвищують ризик виникнення карієсу на порядки, оскільки розчинений у воді цукор рівномірно покриває поверхню всіх зубів, таким чином збільшується кількість кислот, що провокують карієс, флора порожнини рота “не справляється” з їх нейтралізацією. Тому корисніше вживати воду не солодку і не газовану.

Вживання солодощів необхідно звести до мінімуму, оскільки солодка їжа прилипає до важкодоступних для полоскання ділянках зубів, створюючи таким чином сприятливе середовище для розмноження бактерій. Льодяники як цукерки бажано виключити з раціону, в зв’язку з їх “довгограючим” розчиненням створюються своєрідні депо цукрів в порожнині рота, що багаторазово збільшує ризик виникнення карієсу. Якщо звичку їсти солодку їжу часто і багато не вдається приборкати, я рекомендую включити в раціон замінники цукру, використовувати з бажано з чаєм або кавою, на них в літній період можна варити компоти, є маса готових продуктів із замінниками цукру, які продаються в супермаркетах, за смаком нічим не відрізняються від продуктів з цукром (цукерки, печиво, варення, вафлі і навіть зефір ..) і не містять цукру взагалі, їх можна розділити навпіл з солодощами традиційної рецептури тим самим знизити “цукрову” навантаження на зуби і організм в цілому .

І нарешті про жувальну гумку, присутність якої в роті у наших співгромадян ми спостерігаємо щодня. Жувальні гумки без цукру вобщем-то навіть рекомендуються, в основному після прийому їжі з метою очистити міжзубні проміжки від залишків їжі. Процес “очищення” за допомогою жуйки триває в нормі до п’яти хвилин, після чого відпрацьований продукт рекомендується витягти з порожнини рота і помістити в спеціальну ємність з метою подальшої утилізації. Тільки в разі використання жувальної гумки безпосередньо після їжі протягом п’яти хвилин можна розраховувати на заявлений виробником результат, у всіх інших випадках вона може завдати тільки шкоди. Перший і найнебезпечніший – збій в роботі системи травлення, коли організм запускає роботу шлунка (виділяється соляна кислота), підшлункової залози (йде викид її ферментів в кишечник) і цілого ряду систем, відповідальних за повноцінне травлення, а найголовніше-піща- в організм не надійшла, жуйка імітувала її присутність, після чого організм починає переварювати “сам себе” .Звичайно за один тиждень або місяць безладного використання жувальної гумки можливо видимий шкоди здоров’ю завдано не буде, але якщо це увійде в звичку і триватиме довше, то такі діагнози як гастрит, виразкова хвороба, панкреатит і т. д. міцно пропишуться в Ваше життя. Тому, Дорогі Співгромадяни, прошу Вас розірвати зв’язок між приємним запахом з рота і вживанням жувальної гумки, цю мету можна досягти іншими методами – відмовою від шкідливих звичок, раціональним прийом їжі включаючи кефір наночь і регулярним відвідуванням стоматолога як мінімум на предмет зняття каменів.

Подібні поради

Шановні друзі!
Шановні друзі! В зв‘язку з тимчасовими труднощами з електропостачанням відмічено погіршення мобільного зв‘язку. При відсутності світла клініка працює на генераторі, але в цей період мобільний зв‘язок дає збій, який проходить після відновлення подачі електроенергіі в мережу. Розраховуємо на Ваше розуміння.