Профілактика це попередження виникнення і розвитку стоматологічних захворювань. Правильне розуміння це поняття призводить до різкого зменшення ризику появи карієсу і захворювань ясен як у дорослих так і у дітей. Профілактичні заходи або безкоштовні (якщо ми здійснюємо їх в домашніх умовах) або в 15-20 разів дешевше якщо вони здійснюються в умовах стоматологічного кабінету.
Основну роль у формуванні правильного розуміння суті профілактики грає звичайно ж лікар стоматолог. Його завдання полягає в тому, щоб не просто повідомити пацієнтові про важливість профілактичних заходів, а зробити це так, щоб пацієнт “почув” лікаря.
Найважливіший фактор-раціональне харчування. Як би банально це не звучало, але саме похибки харчування є причиною проблем в зубо-щелепної сфері.
В першу чергу необхідно пам’ятати про харчування в період вагітності. Крім обмежень, які звично дотримуватися в цей період є ще й ряд рекомендацій, а саме-прийом кисломолочних продуктів, т.к. вони є джерелом кальцію, овочів і фруктів, їжі з високим вмістом мінералів і вітамінів. Дуже важливо компенсувати організму майбутньої мами те, що вона віддає на побудову скелета дитини.
Особливу увагу потрібно приділяти харчуванню жінки в перший рік після пологів , тому що саме в цей період йде формування зубо-щелепної системи малюка, вплинути на яку можна опосередковано через молоко. Від складу материнського молока залежить будующее здоров’я зубів дитини.
Після формування змінного прикусу завдання батьків навчити дитину чистити зуби, початок необхідно покласти з придбання дитячої зубної щітки і зубної пасти. Далі за участю і під контролем батьків необхідно сформувати у дитини звичку чистити зуби, а мотивація виникне пізніше. Періодично необхідно відвідувати стоматолога з метою профілактики, тому що якщо на початковому етапі досить обійтися безболісними процедурами, спрямованими наприклад на зміцнення тканин зубів малюка або на герметизацію фісур, то якщо цей момент буде упущений прийдеться системно займатися лікуванням молочних зубів, що як правило супроводжується неприємними відчуттями у дитини як би не намагався лікар їх попередити.
Існуюча серед молодих мам думку про те, що молочні зуби будуть змінюватися, тому лікувати їх не обов’язково є грубим помилкою, що прирікає малюка на ускладнення в найближчій перспективі, оскільки молочні зуби відіграють вирішальну роль в перспективі формування і прорізування постійних зубів і як наслідок у формуванні скелета особи.
Харчування дорослих людей не менш важливо в контексті збереження здоров’я зубів і ясен. Основні фактори ризику – багата вуглеводами їжа, відсутність в раціоні грубої їжі, яку необхідно жувати, що впливає на виділення слини, самоочіщаемость і є свого роду масажем і тренуванням тканин, що утримують зуби в кістки щелепи, а також збільшення частоти прийому їжі протягом дня. Важлива роль у ризику виникнення захворювань зубів і ясен належить не достатньою особистої гігієни-ні регулярне чищення зубів, що не регулярні полоскання порожнини рота після кожного прийому їжі, нехтування чистки зубів флосом. Часто недооцінюється профілактика в умовах стоматологічного кабінету – то що зуби не болять ще зовсім не означає, що немає необхідності прийти на огляд до стоматолога з метою виявлення карієсу на початкових стадіях або для зняття зубних відкладень (каменів).
Важливе значення має приділятися ополіскуванню порожнини рота після кожного прийому їжі, чищення зубів наночь і використання ополіскувачів порожнини рота, які зараз удосталь продаються в аптечній мережі.
Ефективним визнаний метод герметизації фісур – в природні поглиблення емалі зубів поміщається спеціальний рідкий фотополімерний матеріал, який ізолює тканини зуба на жувальній поверхні від безпосереднього попадання їжі.
Шановні друзі!
Шановні друзі! В зв‘язку з тимчасовими труднощами з електропостачанням відмічено погіршення мобільного зв‘язку. При відсутності світла клініка працює на генераторі, але в цей період мобільний зв‘язок дає збій, який проходить після відновлення подачі електроенергіі в мережу. Розраховуємо на Ваше розуміння.