Депульпація зубів

депульпація зуба це видалення судинно-нервового пучка (нерва). За цією короткою фразою стоїть цілий ряд маніпуляцій, від яких залежить подальша “доля” зуба. Показання до депульпація зуба різноманітні, як правило ними служить біль в області зуба, яка проявляється у вечірній і нічний час (рідше епізодично днем) і носить безперервний характер (за винятком випадків, коли зуб депульпіруют при підготовці до протезування). Найчастіше стоматолог пропонує пацієнту депульпірування зуба навіть у разі відсутності больових відчуттів, мотивуючи це достатньою глибиною каріозної порожнини і можливими болями після пломбування зуба, що в найближчий же час все одно призведе до його депульпація. Така тактика виправдана з точки зору гарантованості стоматологічних маніпуляцій, після яких зуб напевно не буде турбувати (в зв’язку з відсутністю нерва). Але з іншого боку в арсеналі сучасного стоматолога є достатньо матеріалів, застосування яких в певному відсотку дозволить зберегти нерв. Пошук “золотої середини” – завдання Вашого стоматолога, оскільки тільки від нього залежить, яким шляхом піде лікування зуба з глибоким карієсом. Як варіант пацієнтові предлогается більш лояльний вихід – зберегти нерв в зубі і запломбувати його, а в разі появи болів провести його депульпірування.

Візуально визначається об’ємна каріозна порожнина, або наявність пломби в зубі. Досить часто пацієнти не можуть визначити причинний зуб і вказують на цілу групу зубів, в цьому випадку майстерність лікаря полягає в тому, щоб правильно визначити «хворий» зуб і поставити діагноз. У випадках якщо діагноз “пульпіт” поставити важко, ми використовуємо спеціальний прилад для електроодонтодіагностики , завдяки якому лікар безпомилково визначає життєздатність пульпи (нерва).

депульпація починається з анестезії , ретельно препаруються каріозні тканини, порожнину обробляється розчинами антисептиків, після видалення нервів лікар приступає до підготовки каналів. В арсеналі нашої клініки є найсучасніші ендодонтичні інструменти, що дозволяють ретельно пройти і підготувати кореневі канали до пломбування. Для точного визначення верхівки кореня ми використовуємо такий апарат як “Апекс Локатор”. Для інструментальної обробки каналів ми використовуємо Ендомотор, завдяки якому удвется розширити найвужчі канали і тим самим якісно підготувавши їх до пломбування. Пломбуються канали або тимчасово (кальцій містять препаратами), або в одне відвідування, в залежності від майбутніх цілей і завдань. У нашій клініці використовується цілий ряд матеріалів для пломбування каналів зубів, основу становить пломбування гутаперчею. Після пломбування каналів можлива неприємна реакція, точніше біль при накусиваніі. Її інтенсивність і тривалість можуть коливатися, що залежить від анатомічних особливостей області, в якій розташований депульповані зуб, від стану кістки (залучення її в патологічний процес, наприклад пульпіт, ускладнений періодонтитом), що оточує корінь зуба, і нарешті від матеріалу для пломбування кореневих каналів. Я завжди попереджаю своїх пацієнтів про ймовірність виникнення больових відчуттів після депульпація зуба, оскільки це явище допускається і не залежить від кваліфікації лікаря, але при цьому ніколи не можу відповісти на питання скільки по часу триватиме реакція зуба на депульпірування. У разі якщо рентгенологічно немає притензій до якості пломбування каналів, а також немає патологічних змін в тканинах, що оточують корінь і при цьому все одно відзначається больові відчуття – слід розуміти, що мова йде про індивідуальної реакції на пломбування каналів, яка за моїми спостереженнями може тривати 2 -14 днів. Періодично відзначається збільшення цих термінів. У разі якщо реакція зуба на депульпірування занадто потужна, рекомендується призначення протизапальних препаратів.

Від якості та точності пломбування каналів залежить “подальша доля” зуба, тому депульпірування є однією з найвідповідальніших і значущих маніпуляцій в стоматології.

УВАГА! Дуже важливо звернутися до лікаря при появі перших симптомів, а саме при появі не відразу проходить болю після прийому їжі, при появі нічного болю. Дуже часто помилка полягає в тому, що пацієнти думають “пройде”, “вчора боліло, а сьогодні не болить” і т.д., але на жаль такий підхід лише погіршує ситуацію і переводить пульпіт в періодонтит, тобто запалення нерва при якому для лікування досить 1-2 відвідування переростає в запалення окістя і кістки, для лікування якого потрібно набагато більше часу і коштів.

Найменування послуги
Ціна
Ручна інструментальна та медикаментозна обробка 1-го кореневого каналу
150 грн
Механічна обробка кореневих каналів з використанням ендомотора і NI-TI інструментів
— 1 кореневий канал індивідуальними файлами SOCO
400 грн
— 1 кореневий канал ручними файлами
200 грн
Коренева пов'язка (девіталізуюча паста, «Пульпосептін», «Крезотін»)
250 грн
Знаходження і розкриття гирла канала
280 грн
Розпломбування 1-го каналу
— фронтальних зубів
600 грн
— премолярів
750 грн
— молярів
900 грн
Механічна обробка 1-го каналу
— фронтальних зубів
400 грн
— премолярів
600 грн
— молярів
750 грн
Інструментальна та медикаментозна обробка 1 каналу
700 грн
Механічна обробка облітерірованого
— 1-го канала
800 грн
— каналів
900 грн
— канала при повторному ендолікуванні
1000 грн
Спроба розпломбування 1-го каналу без позитивного результату
400 грн
Розпломбування інструментальна 1 каналу
200 грн
Вилучення фрагмента інструменту
— з коронкової частини каналу
750 грн
— з апікальної частини каналу
1400 грн
Витяг штифтів з каналу
— анкерного
350 грн
— стікловолоконного
400 грн
— металевої культової кладки
1500 грн
Закриття перфорації
— в області біфуркації
550 грн
— в каналі
650 грн
Апексифікація
670 грн
Підготовка каналу під культову вкладку без ендодонтичного лікування.
600 грн
Створення заапекального бар'єру
760 грн
Тимчасове пломбування каналів пастою «Calosept»:
— 1 кореневий канал
250 грн
— 2 корневих канала
450 грн
— 3 корневих канала
550 грн
Пломбування каналів з гутаперчею:
— 1 корневий канал
250 грн
Пломбування каналів методом гарячої гутаперчі (термофена) 1 канал
300 грн
Тимчасова пломба:
— Дентин паста
50 грн
— фотополімерна
100 грн
Обробка кореневих каналів індивідуальними інструментами
400 грн
Супроводжуючі маніпуляції

Шановні друзі!
Шановні друзі! В зв‘язку з тимчасовими труднощами з електропостачанням відмічено погіршення мобільного зв‘язку. При відсутності світла клініка працює на генераторі, але в цей період мобільний зв‘язок дає збій, який проходить після відновлення подачі електроенергіі в мережу. Розраховуємо на Ваше розуміння.