Як правильно чистити зуби

Дуже часто бесіда лікаря на тему чистки зубів починається з посмішки пацієнта. Ми всі дорослі люди і що що, а вже зуби чистити вміємо. Насправді ж не все так просто. Чищення зубів вранці перед роботою протягом 20-ти секунд всього лише освіжає порожнину рота, підтримуючи ілюзію чистоти. А якщо ще й за допомогою горизонтальних рухів , так і поготів ця маніпуляція з чищенням зубів нічого спільного не має. Зуби необхідно чистити не менше 3-5 хвилин, руху зубної щітки повинні бути вертикальними і кругоподобнимі, бо тільки при таких рухах ворсинок щітки вони проникають в міжзубні проміжки, тобто в ті ділянки де, як правило, затримується їжа. При горизонтальній чищенні зубів всього лише “полірується” передня поверхня зубів, яка можливо буде світліше навіть після такого чищення, але при цьому цільові пункти чищення зубів – міжзубні проміжки, Ви залишаєте без уваги, а що залишилася в них їжа як мінімум перетворюється в камені .

Особливу увагу потрібно приділяти жувальних зубах, розташованим в кінці щелепи, це зуби мудрості або в разі їх відсутності передостанні моляри. Розташовані вони в важкодоступних для зубної щітки місцях, тому часто і обділяти її увагою, що веде до появи каріозних порожнин .

Питання вибору зубних паст легко можна було б висвітлити років 10 назад. На сьогоднішній же день їх різноманіття настільки велике, що рекомендувати можна майже все по черзі і лікар не помилиться в своїх рекомендаціях. Я рекомендую своїм пацієнтам вранці для чищення зубів використовувати пасту з фтором і кальцієм (лікувально – профілактичну), а при вечірнє чищення зубів використовувати пасти з формулою для ясен, після чистки зубів через 10 хвилин скористатися ополіскувачем порожнини рота, і не приймати їжу мінімум 30 хвилин . Обов’язкова рекомендація – користування зубними нитками для евакуації їжі з міжзубних проміжком, які важкодоступні для зубної щітки. Це важливо робити і протягом дня, коли чистка зубів неможлива.

Засоби особистої гігієни ми рекомендуємо купувати в аптечній мережі , оскільки тільки в цьому випадку можна бути впевненим у дотриманні умов зберігання, терміну придатності та відповідності заявленої на етикетці фірмі виробнику.

Супроводжуючі маніпуляції