Захворювання періодонта це ціла група захворювань, лікування яких проводиться в кілька відвідувань. Діагноз встановлюється на підставі опитування, огляду і рентген-знімка. Нажаль великий відсоток цих захворювань належить зубам раніше лікованим, зубам з погано прохідними каналами і зубам, дискомфорт в області яких довгий час залишається поза увагою.
Скарги традиційні – болі при накусиваніі, болі при дотику мовою, поява норицевого ходу в області зуба на яснах, поява щільного освіти в області ясен над причинним зубом, в більш складних випадках появи набряку strong > місцево і в області м’яких тканин обличчя. Залежно від точного діагнозу лікарем буде надана необхідна допомога, яка ділиться на кілька типів – радикальний і консервативний. Обидва варіанти мають право на реалізацію в залежності від ступеня “занедбаності”.
Видалення зубів при періодонтит використовується у випадках, коли жоден з консервативних методів не приносить позитивного результату або при першому ж відвідуванні лікар констатує важкий стан пацієнта, а саме-значний набряк м’яких тканин обличчя, утруднене відкривання рота, реакцію регіональних лімфовузлів, рухливість зуба і наявність гнійного ексудату. В інших же випадках зубу “дається шанс” – при першому ж відвідуванні клініки лікар проводить обробку каріозної порожнини зуба спеціальним алмазним інструментом, розробку і розширення каналів з подальшою антисептичної обробкою і завершується прийом внесенням лікарської речовини в канали зуба ( тип і група речовини визначається нашими лікарями в залежності від діагнозу, хороші результати дає “колосепт”). У випадках, коли періодонтит супроводжується наявністю гнійного ексудату в каналах, проводиться інструментальна обробка каналів і призначаються полоскання, або паралельно проводиться надріз в області припухлості, порожнину зуба відкрита.
При сприятливому перебігу захворювання, що супроводжується зникненням симптомів в результаті проведеної терапії, через кілька відвідувань в залежності від діагнозу лікар приступає до пломбування каналів (використовуються матеріали за показаннями) з наступною реставрацією коронкової частини зуба. Після пломбування каналів зубів може відзначатися больова реакція на протязі певного періоду. Виражається вона в больових відчуттях при накусиваніі на зуб і по відчуттях схожа на больові відчуття після депульпірованія зуба. Ці реакції проходять зазвичай протягом тижня або самостійно, або під прикриттям відповідної протівовосполітельнимі терапії.
Увага! При лікуванні певних периодонтитов зубів (особливо хронічних), на жаль відзначається достатній відсоток рецидивів (загострень захворювання) навіть у разі якісного лікування. Провокуючими факторами можуть служити переохолодження, хвороби супроводжуються зниженням імунітету, перевантаження в зв’язку з нераціональним протезуванням. Тому з боку лікаря в усьому світі вважається більш чесним попереджати про можливі загостреннях, а не продовжувати рекламну компанію даючи стовідсоткову гарантію на пролікований зуб з діагнозом “періодонтит”.
Шановні друзі!
Шановні друзі! В зв‘язку з тимчасовими труднощами з електропостачанням відмічено погіршення мобільного зв‘язку. При відсутності світла клініка працює на генераторі, але в цей період мобільний зв‘язок дає збій, який проходить після відновлення подачі електроенергіі в мережу. Розраховуємо на Ваше розуміння.