Зламався зуб, як відновити краще

Відома багатьом не приємна ситуація, коли під час обідньої перерви і при цьому жвавої бесіди з колегою, спішно пережовуючи другу страву комплексного обіду, лунає хрускіт в області жувального зуба і …. Мова судорожно обстежує зуби в пошуках гострих країв, вже ніхто нікуди не поспішає, слова співрозмовника тонуть в здивованих очах. Отже, тема статті прямі і не прямі методи відновлення дефектів твердих тканин зуба.

Вибір способу відновлення дефекту залежить від ступеня руйнування, доцільності обраного методу, і можливості пацієнта витратити час, оскільки часом це досить нешвидко і
Прямий метод застосовується в стоматологічному кабінеті безпосередньо лікарем стоматологом і за великим рахунком може бути використаний при будь-якому дефекті, мова йде про банальну пломбування зуба. Використовуються пломбувальні та реставраційні фотополімерні матеріали, що дозволяють за одне відвідування відновити не великий або середніх розмірів скол зуба. При необхідності використовується анестезія . Гідність прямого методу – швидкість, недолік – не завжди можна застосовувати, оскільки вибір залежить від розміру порожнини і від її глибини, велика пломба кріпиться до тканин не дуже надійно, особливо в жувальної області.

Непрямий метод застосовується в тих випадках, коли дефект великий, коли одного разу вже була пломбування, коли в результаті навантаження відколюється стара пломба, а при огляді стоматолог констатує каріозні тканини на дні порожнини. В цьому випадку природно карієс підлягає видаленню і часто в процесі обробки порожнини нам доводиться видалити нерв. Тобто за один раз вже не виходить. Якщо коротко – анестезія, видалення нерва , інструментальна та медикаментозна обробка каналів (при необхідності обробка кореневих каналів ендомотором), пломбування каналів, далі відновлення кукси зуба (культевая вкладка, анкерний штифт або скловолоконний штифт ), відбиток на коронку, виготовлення коронки в зуботехнічній лабораторії, цементіровка коронки ( металокераміка або безметалловая кераміка , в т.ч. на основі діоксиду циркону) на зуб лікарем стоматологом.

Таким чином, як ми бачимо вибір методу не завжди залежить від бажання пацієнта, тому що здається незначність проблеми «щось накусіл і трохи десь відкололося» на жаль, часто обертається не одним, а кількома відвідуваннями лікаря і певними витратами.

Подібні поради

Шановні друзі!
Шановні друзі! В зв‘язку з тимчасовими труднощами з електропостачанням відмічено погіршення мобільного зв‘язку. При відсутності світла клініка працює на генераторі, але в цей період мобільний зв‘язок дає збій, який проходить після відновлення подачі електроенергіі в мережу. Розраховуємо на Ваше розуміння.