Важке видалення зуба

Словосполучення «зуб підлягає видаленню» діє магічно майже на кожного пацієнта, так і на лікаря, який опинився в ролі пацієнта теж. Перша думка, яка народжується в переляканому мозку – а що, вже зовсім нічого не можна зробити? А як же нові методики, матеріали, обладнання? Коротко про теорію, причини і довірі до лікаря.

Так, незважаючи на 21 століття є кілька станів, при яких лікар стоматолог пропонує видалення зуба . Які це стану? Та все просто:

  • крайня ступінь руйнування , при якій каріозні тканини розташовані нижче рівня ясен по всій поверхні порожнини, особливо в області біфуркації (місце розгалуження коренів). Причина найчастіше – це вторинний карієс під пломбою, яка давно стоїть і як – би Слава Богу, на самій же справі важливо не те, що пломба коштує і не випадає, а в якому стані тканини зуба під нею. Або відома проблема – зуб починає хворіти під коронкою, лікар знімає коронку або вона випадає сама, а нову ставити вже і нема на що. У ці моменти з жалем звучить фраза «ця коронка 10 років простояла, так добре простояла», а лікар на підставі огляду залишків зуба розуміє, що цю коронку потрібно було замінити років 5 назад, ну 3 точно. (Це до питання про плановому огляді у стоматолога 2 рази на рік);
  • сильний не купіруемий хронічний запальний процес в області верхівки кореня (гранульома, кіста, потужний гнійний періодонтит, періодонтальний абсцес). Що робили лікарі раніше – видалення без розмов, що роблять зараз – миють канали, довго миють, обробляють антисептиками, або залишають ліки, або пломбують канали відразу, зараз це не настільки важливо. Неможливо перелічити – не варто овчинка вичинки – так, тривале лікування, антибіотики, витрати і ймовірність рецидиву в запущених випадках не потрібна ні лікаря, ні пацієнтові. Видаляємо;
  • рухливий зуб , занадто рухливий, запалена ясна, запах з рота, пародонтоз або пародонтит, боляче кусати, висунувся, не гарний. Що робили лікарі раніше – шініровать, видаляли нерв з зуба і якщо скарги зникали лікар ставав «хорошим», нехай на якийсь час, але зуб зберіг. Що рекомендує стоматолог сьогодні – негайне видалення в інтересах кістки, чим довше стоїть рухливий зуб, тим довше йде процес руйнування кістки в області цього зуба, тим менше її буде після видалення. Після несвоєчасного видалення зубів на їх місці утворюються провали ясна і кістки, які безпосередньо впливають на якість майбутнього протезування. А якщо мова заходить про імплантацію зубів, хірург стоматолог розводить руками і пропонує або наростити кістку або взагалі відмовляє в цій маніпуляції, оскільки нарощування кістки досить витратне;
  • і остання причина – видалення зуба в інтересах протезування . Іноді ми стикаємося з ситуацією, коли для відновлення естетики або функції єдиний вихід це видалення зуба. До таких зубах відносяться, але сильно висуваються або нахилені зуби.

Тепер кілька слів про сам видаленні. Видалення на видалення не доводиться. Звичайно, у випадку з рухомими зубами все щодо прогнозовано, а якщо зуб я не захитався? Не завжди результат видалення залежить від майстерності лікаря. Йдеться про дуже зруйнованих зубах, про зруйновані зубах з довгими корінням, про тендітних зубах, в яких давно видалені нерви. Видалення зуба в молодому віці також може протікати важче, оскільки зуб фіксується в кістки сильніше, ніж в зрілому віці. Чи не простими бувають видалення при стертості тканин зуба, оскільки при стертості, яка часто викликана перевантаженням дуже натренований пародонт (тканини, якими до кістки кріпиться зуб). Відповідно період після видалення часто супроводжується больовими відчуттями, набряком, іноді утрудненим відкриванням рота. У цих випадках не обійтися без протизапальної терапії та антибіотикотерапії.

Безумовно, від лікаря залежить дуже багато, але ускладнюють причин теж досить. Таким чином, все зводиться до одного – профілактичні огляди 2 рази на рік, при необхідності негайна заміна старих пломб , коронок і мостів. Міцного Вам здоров’я!

Подібні поради